Казка дуже велика людина. Енциклопедія казкових героїв: "Дуже висока людина"

Муніципальний казенний загальноосвітній заклад

«Солігалицька середня загальноосвітня школа»

Солігалицького муніципального району Костромської області

Урок літературного читанняу 2 класі

на тему: Овсей Дриз «Дуже Висока Людина»

УМК «Планета знань»

за підручником «Літературне читання» Е.Е. Кац.

Підготувала:

Медведєва Світлана Михайлівна,

вчитель початкових класів

м. Солігаліч 2019 р.

Тема уроку: «Овсій Дриз «Дуже Висока Людина».

Тип уроку: здобуття нових знань.

Мета уроку: створити умови для ознайомлення з казкою О. Дриз, сприяти формуванню умінь пояснювати вчинки героя, його внутрішній стан, прогнозувати подальші події твору.

Завдання уроку:

Розширювати знання учнів про творчість О. Дріза;

Сприймати на слух художній твір, Визначати вироблене ним враження;

Удосконалювати навичку самостійно знаходити значення окремих слів у довіднику та тлумачному словнику, вміщеному в підручнику;- розвивати мову учнів;

Вдосконалювати навички читання;;

- формувати вміння висловлювати своє ставлення до героїв, подій.

Формування УУД

Пізнавальні УУД

1. Перетворювати інформацію з однієї форми на іншу: докладно переказувати невеликі уривки з тексту.

2. Робити висновки в результаті спільної роботи класу та вчителя.

3. Орієнтуватися на розворот підручника.

4. Знаходити відповіді на запитання у тексті, ілюстраціях.

5. Встановлювати причинно-наслідкові зв'язки між вчинками героя твору та настроєм

Комунікативні УУД

1. Розвиток уміння слухати та розуміти мову інших.

2. Виразно читати та переказувати текст.

3. Оформляти свої думки в усній та письмовій формі.

4. Вміння працювати у парі.

Регулятивні УУД

1. Визначати та формулювати мету діяльності на уроці за допомогою вчителя.

2. Промовляти послідовність дій під час уроку.

3. Вчитися висловлювати своє припущення (версію) на основі роботи із заголовком твору.

4. Вчитися працювати за запропонованим учителем планом.

Особистісні

1. Розвиток уміння висловлювати своє ставлення до героїв, висловлювати емоції.

2. Оцінювати вчинки відповідно до певної ситуації.

3. Формування мотивації до навчання та цілеспрямованої пізнавальної діяльності.

Обладнання: комп'ютер, мультимедійний проектор, презентація до уроку, картки для словникової роботи.

Наочні посібники

1.Організаційний момент.

Хід уроку

Здрастуйте, хлопці!

Чи правильно сидять?

Чи все уважно дивляться?

Чи вже готові слухати?

Нагострили свої вуха?

Руки тих прошу підняти,

Кому потрібна позначка "5".

Дуже добре. А тепер подивимося на свого сусіда по парті, посміхнемося йому та почнемо урок.

2. Актуалізація знань

Як називається розділ підручника, який ми з вами вивчаємо?

Як ви поясните, що означає авторська казка?

Я пропоную вам розгадати кросворд, який допоможе нам згадати авторів та твори, з якими ми знайомилися на минулих уроках літературного читання.

Кросворд

Професія головного героя казки Братів Грімм, на поясі якого було вишито «Коли злий буваю, сімох убиваю»

Ім'я дерев'яного хлопчика.

Ім'я хлопчика, який знайшов чарівну крейду.

Головний геройказки Н. Носова «… та її друзі».

Чарівний предмет із казки Джанні Родарі.

Яке ключове слововийшло?

Як ви вважаєте, що це таке?

+ Розділ називається "Авторські казки"

Це казка, яку написав автор.

Андерсен

Брати Грімм

Кравець

Буратіно

А. Н. Толстой

Дрібниця

Незнайка

Чарівний барабан

Дриз

Прізвище письменника

Слайд №2

3 . Повідомлення теми уроку.

Будь ласка, відкрийте підручники на сторінці 59. Прочитайте, як називається казка.

Які твори про високих людей ви читали?

- «Дуже висока людина»

- «Дядько Степа»,

«Пригоди Гулівера»

Слайд №3

4. Введення у тему.

Коротка довідка з біографії

Овсій Овсійович (Шіке) Дриз (1908-1971) - єврейський радянський поет, який писав мовою ідиш. Народився 16 травня 1908 року. Ріс сиротою. Дитинство Шіке Дріза-молодшого пройшло в будинку діда - лудильника в містечку Красне під Вінницею. Закінчивши початкову єврейську школу, Дриз поїхав до Києва і вступив на роботу на завод Арсенал. Одночасно навчався у художньому училищі, у Київському інституті мистецтва. З дитинства малював, ліпив. Але на повну силу його талант відкрився у поезії. У 1930 році вийшла перша збірка віршів Овсея Дриза "Світле буття". А в 1934 році - наступна збірка "Сталева міць". Визнання, прийшло до Овсього Дриз на шостому десятку життя. На його тексти композитори залюбки писали музику. На його п'єси знімали мультфільми. Його вірші-казки увійшли до антології казок світу.

Слайд №4, 5

5. Відкриття нових знань

1. Первинне сприйняття

А тепер познайомимося з твором «Дуже Висока Людина». Читати будемо частинами.

Прочитайте першу частину.

Читаємо неспішно, виразно, дотримуючись всіх логічних пауз і наголосів. У тексті вам зустрінуться незнайомі слова,позначте їх олівцем.

2. Перевірка первинного сприйняття тексту учнями.

Що здалося особливо дивним у цій частині?

Який момент найбільше схвилював?

Як вигадаете, що сталося далі?

Аналогічна робота над 2, 3 та 4 частинами.

Словникова робота

Робота в парах

Які незнайомі слова ви зустрілися? Ці слова перед вами на картках, а поруч картки-пояснення. Попрацюйте в парах - підберіть до кожного слова

пояснення. Якщо ви сумніваєтеся в точності своїх відповідей, використовуйте словники.

Фізкультхвилинка.

Читання твору та його аналіз.

Давайте перечитаємо твір та попрацюємо над його змістом.

Про кого цей твір?

1 частина

У якій країні він жив?

Знайдіть і прочитайте пропозицію, з якої стає зрозуміло, наскільки високою була Людина.

Ким захотів стати Людина?

Чому виконувати цю роботу йому було дуже незручно?

Про що він просив бублики та сайки? Прочитайте.

Чому ніхто не купував його вироб?

2 частина

Ким довелося стати Людині?

Що він мав для роботи?

Чому його робота знову не залагодилася?

Що він просив хмари? Прочитайте.

Чи послухалися його хмари?

До чого це спричинило?

Що відбувається з людьми, які залишаються без діла?

3 частина

Як вчинив Дуже Висока Людина, щоб їй на думку не лізли дурні думки?

Чим незвичайний цей капелюх?

Як називається це місто?

Чому і цього разу Людині не вдалося приносити користь людям?

Що сталося з Дуже Високою Людиною?

Чим він займався? Прочитайте.

4 частина

Де одного разу відпочивала Людина?

Що сталося у цей момент?

Що вона наробила у лісі?

Коли вітер затих, що побачив Дуже Високу Людину?

Як вчинила Людина?

Чому він впорався з цим легко та швидко?

Що стала робити Людина, щоб злякані пташенята спокійно заснули?

Яким після цього випадку стала Дуже Велика Людина?

Яку справу на все життя він знайшов собі?

Яких пташенят називають «неопереними»?

Коли людину називають «неоперованим»?

Чи можна цей вислів віднести до нашого героя? Чому?

Чи можна сказати про нього в кінці казки? Чому?

Прочитай, які казки розповідає Дуже Висока Людина.

Спробуємо намалювати портрет Дуже Великої Людини. Але малювати ми не фарбами і олівцями, а словами.

Для цього ми повинні охарактеризувати його (тобто описати якою він був людиною)

Робота в парах

Прочитайте слова та виберіть тільки ті, які ви вважаєте правильно характеризують Людину.

Добрий, дурний, наївний, злий, працьовитий, хитрий, уразливий, упертий, чуйний.

- Доведіть свою думку.

Діти висловлюють свої думки.

Сайка – круглий пшеничний хліб.

Візник – людина, яка перевозила людей та вантажі у візку, запряженому кіньми.

Каланча – висока сторожова пожежна вежа.

Задушевний – щирий, серцевий

Про Дуже Високу Людину

Здається у Данії

Швидше за все він сам не точно знає, де жила ця Людина.

Він міг, не встаючи навшпиньки, зазирнути у вікно будь-якого поверху.

Він захотів стати пекарем.

Печі Данії були йому по коліна. І, щоб заглянути в піч, йому доводилося сідати навпочіпки.

Діти читають уривок із тексту.(стор. 59)

Бублики та сайки підгоряли, тож ніхто не хотів купувати таких замарашок.

Йому довелося стати візником.

Нова коляска та добра конячка.

Сидячи на козлах, він зачіпав головою хмари і дуже сердив їх цим. І сердиті хмари поливали його та всіх пасажирів холодним дощем.

- Діти читають уривок з тексту. (Стор. 61)

Ні.

Люди перестали їздити в його колясці, і він знову залишився без діла.

Їм у голову лізуть різні дурні думки.

Він одягнув великий капелюх.

Вона була така велика, що на її широких полях могли ходити пожежники і спостерігати, щоб у місті не було пожежі.

Копенгаген.

Пустотливі хлопчаки не давали йому спокою і кричали вечорами під його вікном.

Йому стало дуже сумно.

Цілими днями він самотньо тинявся по сумних околицях міста, вважаючи себе найнещаснішою людиною на світі.

На сумному узліссі сумного лісу.

Людині було сумно, самотньо. Тому і все навколо здається таким сумним.

Зчинилася буря.

Вітер так розгойдував дерева, що з гнізд випали пташенята.

Мами-птиці тривожно кружляли над своїми дітьми і нічого не могли вдіяти, адже пташенята не вміли літати.

Він усіх пташенят поклав у гнізда, у пухові ліжка.

Він був дуже високий, тому легко діставав до гнізда.

Він почав розповідати їм казки.

Він став щасливим.

Все життя він розповідав пташенятам казки.

Висловлювання дітей. (Не знає життя, не має досвіду, навички в чомусь, не має твердого становища в житті)

Стор. 63

Слайд №6

Слайд №7

Слайд №8

6. Підсумок уроку

Зтвір якогось автора ми знайомилися сьогодні на уроці?

Як називається твір?

Перед вами ілюстрації до твору, що його намалював художник. Але поспіхом розташував їх не в тому порядку. Давайте допоможемо художнику і розташуємо їх у тому порядку, як це відбувається у казці.

Слайд №9

7. Домашнє завдання

Вивчити напам'ять пісеньку Дуже Високого Людини, яка особливо сподобалася.

Слайд №10

8. Рефлексія

Сьогодні на уроці я дізнався.

Мене здивувало…

Було тяжко…

Мені захотілось…

Слайд №11

В одній країні, здається в Данії, жив-була дуже висока людина. Він міг, не встаючи навшпиньки, зазирнути у вікно будь-якого поверху.

Захотів він стати пекарем. Але всі печі Данії були йому по коліна. І щоб заглянути в піч, йому доводилося сідати навпочіпки. Це було, звісно, ​​дуже незручно. Ні, він не міг стежити за булками та бубликами, що з ними робиться там, у печі. І скільки він не просив:

все одно бублики та сайки не слухалися, підгоряли. І ніхто їх не купував, таких замарашок.

Довелося Дуже Високій Людині стати візником.

Цок, цок, цок!.. Нова коляска, добрий кінь.

Але, сидячи на козлах, він зачіпав головою хмари і дуже сердив їх цим. І сердиті хмари поливали його та всіх пасажирів холодним дощем. І скільки він не просив:

ні, і хмари не слухали його. Люди перестали їздити у його колясці. І залишився він без діла. А хто не знає, що коли людина без діла, їй у голову лізуть найдурніші думки.

Так от, щоб дурні думки не лізли йому в голову, надягла Дуже Висока Людина великий капелюх. Таку велику, що на її широких полях могли спокійно ходити пожежники та спостерігати, щоб у місті, здається в Копенгагені, не було пожежі.

Але бешкетні хлопчаки не давали Людині спокою. Вечорами вони кричали під вікном:

І Дуже Високій Людині стало дуже сумно. Цілими днями він самотньо тинявся по сумних околицях міста, вважаючи себе найнещаснішою людиною на світі.

Якось, коли він відпочивав на сумному узліссі сумного лісу, зчинилася буря. Сильний вітер так розгойдував дерева, що там і тут зверху з гнізд випали пташенята. А коли вітер вщух, Людина побачила, що птахи-мами тривожно кружляють над своїми дітьми і нічого не можуть вдіяти. Адже пташенята не вміли ще літати. І тоді Людина обережно підібрала в траві пташенят і всіх-всіх поклала назад у гнізда. У пухові ліжка. Він був дуже високий.

А щоб злякані пташенята спокійно заснули, він почав розповідати їм казки.

Так Дуже Висока Людина стала щасливою. Все життя він розповідав пташенятам, що не оперилися.

Багато хто з цих казок розповіла мені мама. Всі мами знають казки Дуже Високої Людини. І якщо ти дуже попросиш свою маму, вона тобі їх розповість.

Переклав з ідиша Г. Сапгір

Мультфільм був створений у студії Союзмультфільм за мотивами твору Овсєя Дріза. Головний герой - дуже висока людина, на яку всі дивляться, як на дивину. Його не розуміють і цураються. До того ж, він ще й мрійник, тому й сам не прагне ставати таким, як усі. Але як не крути, дуже високій людині доведеться уживатися з городянами та знайти щастя. А інакше й бути не може, адже це ж казка.

Любителям сучасного кінематографа, які вирішили дивитися онлайн хорошій якостіКазка про дуже високу людину, спочатку мультфільм може здатися трохи похмурим. Йому справді трохи не вистачає фарби, але з огляду на те, що стрічці давно перевалило за тридцять років і що автори наголошували саме на сенсі мультиплікаційної картини, побачити її потрібно обов'язково. Головний герой – це дуже висока людина. Більшість свого часу він проводить на самоті і, навіть перебуваючи серед людей, він не почувається комфортно. І поки інші поглинені своїми справами, головний герой занурений у себе. Він задумливо дивиться на небо і мріє. Жителі намагаються знайти для нього заняття. Так, пекар пропонує йому спекти здобу, і спочатку все йде за планом, але мрійник забуває про випічку і її доводиться гасити цілій пожежній бригаді. Але мультфільм Казка про дуже високу людину - не про розгубленість і невдаху, він зовсім про інше. Істина розкриється наприкінці картини, і буде вона повчальною.

Хоча цільовою аудиторією цього мультика є діти, він буде корисним і дорослим. Людей, які займаються улюбленою справою, одиниці, решта змушені миритися зі своїм життям і день у день працювати на ненависній роботі. Головний герой перебуває у постійному пошуку, не може займатися тим, що йому нав'язують городяни. Він знає, що створений для чогось більшого, і йде за своєю мрією, хоч і сам до кінця не підозрює, що йому потрібне. Чим закінчиться цей пошук, чи зможе хлопець виконати свою мрію, ви дізнаєтеся тільки, якщо будете дивитися онлайн Казка про дуже високу людину. Голоси героїв у мультику не звучать, проте він зрозумілий і без слів. Переконайтеся у цьому самі.

Мультфільм був створений у студії Союзмультфільм за мотивами твору Овсєя Дріза. Головний герой - дуже висока людина, на яку всі дивляться, як на дивину. Його не розуміють і цураються. До того ж, він ще й мрійник, тому й сам не прагне ставати таким, як усі. Але як не крути, дуже високій людині доведеться уживатися з городянами та знайти щастя. А по-іншому і бути не м

Дриз О., казка "Дуже висока людина"

Жанр: літературна казка

Головні герої казки "Дуже висока людина" та їх характеристика

  1. Дуже висока людина. Добрий та чуйний. Шукав свій шлях у житті, хотів приносити користь.
План переказу казки "Дуже висока людина"
  1. Десь у Данії
  2. Дуже високий пекар
  3. Дуже високий візник
  4. Дуже великий капелюх
  5. Дуже неприємні хлопчики
  6. Дуже сильна буря
  7. Дуже гарні казки
  8. Дуже щаслива людина
Найкоротший зміст казки "Дуже висока людина" для читацького щоденникау 6 пропозицій
  1. Жив у Данії дуже висока людина.
  2. Він хотів стати пекарем, але булки весь час підгоряли, адже йому доводилося сильно нагинатися.
  3. Він хотів стати візником, але хмари сердилися і всіх заливали дощем
  4. Він носив величезний капелюх, але хлопчаки дражнили його.
  5. Він допоміг пташенятам повернутися в гнізда і почав розповідати їм казки.
  6. Дуже висока людина стала щасливою
Головна думка казки "Дуже висока людина"
Якщо людина приносить користь іншим, робить добрі справи, то і вона сама буде щасливою.

Чому вчить казка "Дуже висока людина"
Казка вчить шукати своє місце в житті, шукати справу, яка буде радість людині та приносити користь іншим. Вчить ніколи не зневірятися і не слухати дурних глузувань. Вчить тому, що будь-який недолік можна перетворити на свою головну гідність.

Відгук на казку "Дуже висока людина"
Мені сподобалася ця казка, і, звичайно, сподобався високий чоловік. Адже не важливо, якого він був насправді зростання. Важливо, що він завжди допомагав іншим і за це його любили.

Прислів'я до казки "Дуже висока людина"
Хто довший, тому видніше.
Не місце фарбує людину, а людина місце.
Життя дане на добрі справи.
Життя прожити не поле перейти.
Добрій людині допомога не на збиток.

Читати короткий зміст, короткий переказказки "Дуже висока людина"
Десь у Данії жила дуже висока людина, яка легко могла зазирнути у вікно будь-якого поверху.
Одного разу він вирішив стати булочником, але йому було дуже незручно пекти булки, бо весь час доводилося сидіти навпочіпки біля печі. І булки постійно підгоряли, і їх ніхто не хотів купувати.
Тоді дуже висока людина захотіла стати візником, але коли він сидів на козлах, то головою зачіпав хмари і тим це дуже не подобалося. Хмари сердилися і поливали землю та пасажирів дощем. Дуже високий чоловік просив хмари не пустувати, але ті не слухалися його і пасажири перестали їздити в його колясці.
Тоді дуже висока людина надягла такий великий капелюх, з такими величезними полями, що по них могли прогулюватися пожежники і спостерігати, чи не сталася десь пожежа. Він став вважати себе найнещаснішою людиною у світі.
Якось він відпочивав на узліссі і раптом почалася страшна буря. Вона скинула зі своїх гнізд багатьох маленьких пташенят і їхні батьки сумно кричали, літаючи довкола.
Дуже високий чоловік уклав пташенят у гнізда і, щоб заспокоїти пташок, почав розповідати їм казки.
І дуже висока людина стала щасливою. Він усе життя розповідав птахам казки та багато його казок знаємо і ми.

Малюнки та ілюстрації до казки "Дуже висока людина"

 
Статті потемі:
Асоціація Саморегульована організація «Брянське Регіональне Об'єднання Проектувальників Зміни у ФЗ 340 від 03
Минулого тижня ми за допомогою нашого пітерського експерта про новий Федеральний закон № 340-ФЗ від 3 серпня 2018 року "Про внесення змін до Містобудівного кодексу Російської Федерації та окремі законодавчі акти Російської Федерації". Акцент був з
Хто розраховує заборгованість із аліментів?
Аліментна заборгованість - це сума, що утворюється внаслідок відсутності грошових виплат за аліментами з боку зобов'язаної особи або часткових виплат за певний період. Цей період часу може тривати максимально: До настання
Довідка про доходи, витрати, про майно державного службовця
Довідка про доходи, витрати, про майно та зобов'язання майнового характеру – це документ, який заповнюється та подається особами, які претендують або заміщають посади, здійснення повноважень за якими передбачає безумовний обов'язок
Поняття та види нормативних правових актів
Нормативно-правові акти – це корпус документів, який регулює правовідносини у всіх сферах діяльності. Це система джерел права. До неї входять кодекси, закони, розпорядження федеральних та місцевих органів влади і т. д. Залежно від виду